'Mağduriyet adı altında kamuoyu algısı oluşturulmaya çalışılıyor'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, "FETÖ'ye yönelik soruşturmalarla ilgili 'mağduriyet' adı altında bir kamuoyu algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Bu algıyı doğru bulmuyorum." dedi.

22-10-2016 11:31

Haberler » EKONOMİ


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok ağır bir 15 Temmuz gecesi yaşandığını anımsattı.
Darbe girişiminde 241 kişinin şehit olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, "2 bin 100 gazimiz var ki bu gazilerin en az 4'te 1'i ömrünün sonuna kadar hayatını engelli yaşayacak. Bir uçurumun kıyısından bu millet bizi çıkardı. 'FETÖ terör örgütü' diye bir örgütle mücadele ediyoruz." diye konuştu.
Müezzinoğlu, örgütle mücadelenin halen sürdürüldüğünü bildirerek, şöyle devam etti:

"FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında, bakanlığımızda ve bağlı kuruluşlarında bin 785 kişi ihraç edildi. 450 civarında iademiz var. 240 civarında da inceleme safhasında olanlar var. Dolayısıyla gerçekten FETÖ terör örgütü üyesi olup da bu ülkeye bu millete ihanet etmiş olanları ihraç ettik. Bu anlamda bu ihraç sürecinde değerlendirmeyi yeniden yaptığımızda bu değerlendirmenin kapsamına girmiyor dediğimiz 450 civarındaki çalışanımıza görevlerini iade ettik."

Gerçekten mağdur durumda olanların görevlerine iade edildiğini anlatan Müezzinoğlu, "FETÖ'ye yönelik soruşturmalarla ilgili 'mağduriyet' adı altında bir kamuoyu algısı oluşturulmaya çalışılıyor. Bu algıyı doğru bulmuyorum. Mağduriyet dalgası veya mağduriyet şikayetlerinin çok haklı olduğuna inanmıyorum, doğru da bulmuyorum." ifadelerini kullandı.

Bakan Müezzinoğlu, kısmen mağdur pozisyonunda olan herkese kapılarının da gönüllerinin de açık olduğuna dikkati çekerek, ayrıca bir algı yönetimi yaparak FETÖ'ye ilave destek sağlama anlayışı içerisinde olan yaklaşımları doğru bulmadığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1