7 yaşındaki Yasin'den 8 aydır haber yok

KONYA'nın Akören İlçesi'nde evlerinin önünde oynarken kaybolan 7 yaşındaki Yasin Şahin'den 8 aydır haber alınamadı. Baba Yavuz Şahin, "8 aydır oğlumdan haber yok. Geçen 8 ay, bize 8 yıl gibi geldi. Artık bir sonuç alınsın" dedi.

04-12-2016 13:55

Haberler » GÜNCEL


Akören İlçesi'ne bağlı, daha önce 'köy' statüsünde olan Belkuyu Mahallesi'nde oturan 4 çocuklu Ümmü- Yavuz Şahin çiftinin 4 çocuğundan, Belkuyu Anaokulu öğrencisi Yasin, geçen 4 Nisan günü okuldan geldikten sonra evlerinin önünde oynarken kayboldu. Aynı gün, Yasin'in bulunması için başlatılan arama çalışmaları jandarma, AFAD ve köylüler tarafından aralıksız devam etti. Çalışmalar kapsamında, başta evin çevresi olmak üzere, havadan askeri helikopter ve AFAD'ın insansız hava aracılığıyla, karadan arama ekipleri tarafından su kuyuları, foseptikler, sarnıçlar, mağaralar, ağaç ve çalılıkların dipleri tek tek kontrol edildi.

ARAMALAR 28 NİSAN'DA SONA ERDİ

Mahalle yakınındaki Çarşamba Çayı ve çayın aktığı Apa Gölü girişi Mersin'den gelen dalgıç polisler tarafından sonar cihazlarıyla arandı. Ancak, Yasin'in izine rastlanmadı. 80 kilometrelik alanda yapılan arama çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine Akören Kaymakamlığı tarafından geçen 28 Nisan günü arama çalışmaları sonlandırıldı.

"8 AY, 8 YIL GİBİ GELDİ"

Oğlunun kaybolalı 8 ay olduğunu belirten baba Yavuz Şahin, ' 8 aydır oğlumdan haber yok. 8 ay, bize 8 yıl gibi geldi. Artık bir sonuç alınsın' diye konuştu. 

Etiketler : 7 - yaşındaki - Yasin'den - 8 - aydır - haber - yok -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1